yurtlara-ozel-loglama-uygulamasi


Ülkemizin hemen her şehrinde binlerce öğrenci yurtlarda kalıyor. Yurtlar öğrencilerin birçok sorumluluğunu üstlenirken onlara internet hizmeti de sunar. Ülkemizde her yaştan bireyler günde saatlerce internet kullanıyor. Düşünecek olursak interneti en çok kullanan gençlerin internetsiz bir ortamda bulunması neredeyse imkansızdır.

Bu teknoloji çağında bazı sınavlar veya dersler internet üzerinden verilebiliyor. Dolayısıyla yurtta kalan öğrenciler için internet hizmeti yurt memnuniyeti için çok önemlidir. İnternet hizmetini beğenmediği için yurttan ayrılan öğrenciler olabilmektedir.

Yurtların kalabalıklığı, interneti kullanan kişiler genç nüfusuna bakıldığında internet kullanımının daha aktif ve çeşitli yönlerle kullanıldığını söyleyebiliriz. Yurt loglama ile internet kullanımını güvenli hale getirmeliyiz. Yurt öğrencilerine T.C. kimlik numaralarıyla veya verilen özel şifrelerle internet hizmeti sunulur.

Yurtlar için Loglamanın Önemi

yurtlar-icin-loglamanin-onemi

Öğrenciler şifrelerini kimseyle paylaşmamaları için uyarılır. Bu şifreler kişiye özeldir ve internette yapılan her türlü aksiyondan şifre verilen kişi sorumlu tutulur bu sebeple başkalarına verilen şifreler farkında olmadan şifreyi veren kişiye zarar verebilir.

Bu sorumluluktan şifreyi alan öğrenci sorumlu tutulur. Ancak log tutulmaması halinde yurt yönetimi sorumlu tutulur. Yurt loglama ile öğrencilerimize sunulan internet kalitesini arttırmış oluruz hem de dışardan girebilecek 3. Kişilerin erişimini engellemiş oluruz.  5651 sayılı kanun gereğince alınması istenen tedbirler kullanıcıya maddi zararlar açabilir veya kurumun itibarını zedeleyebilir.

Yurtlara Özel Loglama Bilgi Formu

927 Görüntülenme