Okullara Özel Loglama Uygulaması


Okullarda çalışan personel ve öğrencilerin yoğunluğuna bakılacak olursa okullarda log tutma işlemi oldukça gereklidir. Okullarda internete bağlanma T.C. kimlik numarası, okul öğrenci numarası veya özel şifrelerle sağlanır. Özellikle sınav haftalarında okullarda internet kullanımının arttığını söyleyebiliriz.

Günümüzün dijital çağında sadece kitaplarla eğitim- öğretim yapılmadığı gibi öğrenciye de internetsiz bir ortam sunmak beklenemez. Öğrenciler sınav haftalarında okulun kütüphanelerinde saatler geçirerek ders çalışmaktadır ve İnterneti kullanmaları gerekmektedir.

Çeşitli projeler, sunumlar, ödevler için bir araya gelen öğrenciler internetten faydalanmaktadır. Onlara güvenli ve kaliteli bir internet hizmeti sunmak okulun görevidir. Geçmişteki kara tahtaların yerini akıllı tahtalar aldığından beri okullarda da internet zorunluluk haline gelmiştir.

Okullar için Loglama’nın Önemi

Okul Loglama

Okul Loglama

Öğrencilerimizin başarısı ve sağlıklı bir eğitim-öğretim hayatı için hiçbir hizmetten kaçınmamalıyız. İnternetin bitmek tükenmek bilmeyen bilgi kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. İnternet ortamında güvenliği okul loglama ile sağlayabiliriz. Öğrenciler genç nüfustan oluştuğundan dolayı internet ortamına çok hakimdir loglama ile oluşabilecek suç veya siber saldırılara karşı önlem alınabilir.

Yaşadığımız dijital çağda gençlerin çok küçük yaştan itibaren akıllı cihazlarla, internetle tanışması ve oradaki sonsuz dünya hemen her gencin ilgisini çekmektedir. Maalesef bazı öğrenciler onlara sunulan hizmetten kötü niyetle faydalanmak isteyebilirler.

Bazen bilinçli bazen bilinçsiz bir şekilde internet üzerinden yaptığı işlemlerle okula zarar verebilirler. Okul yönetimi bu gibi olası tehlikelerden hem kendi yönetiminin hem de öğrencilerin güvenliği için log tutmalıdır.

5651 loglama kanununa göre tüm okulların log kaydı tutması zorunludur. Bu uygulamayı kullanmayan kurum veya şirketler idari para cezası veya yöneticileri hapis cezasıyla karşılaşabilir.

Okullara Özel Loglama Hizmet Talep Formu

897 Görüntülenme